Susisiekite su mumis

MIESTO AVARINĖ TARNYBA               MANO KAUNAS

NEMOKAMAS KOKYBĖS TELEFONAS                      KAUNIEČIŲ APTARNAVIMO CENTRAS

8 800 00111                                8 800 20000

Versija neįgaliems

Švarios gatvės- atgaiva miestui

2018-07-10

Niekas neabejoja būtinybe nuolat valyti grindis namuose, nes švara yra ne tik estetika, bet ir geros sveikatos sąlyga. Tokia pati taisyklė galioja ir miestų viešosiose erdvėse – švarios gatvės užtikrina gaivesnį orą, sveikesnį klimatą, mažesnį kietųjų dalelių kiekį. Kaunas yra vienas pirmųjų miestų šalyje tam skyręs didelį dėmesį.

Mažos dalelės – dideli rūpesčiai                                                                                 

Viena iš didmiesčių bėdų yra užterštas oras. Ypač ši problema paūmėja įsivyravus anticiklonams, kai laikosi ramūs, sausi orai. Tada kelkraščiuose kaupiasi dulkės, purvas. Dėl intensyvaus eismo sausi ir lengvi nešvarumai lengvai kyla į orą. Specialistai šiuos teršalus vadina kietosiomis dalelėmis.

Didesnės nei 5 mikro m dalelės dažniausiai sulaikomas gerklėje arba nosyje. Nuo 0,5 iki 5 mikro m diametro dalelės nusėda bronchuose, o nedidelė dalis pasiekia plaučių alveoles. Ilgainiui gali išsivystyti kvėpavimo takų ligos (astma, bronchitas, emfizema), sutrikti širdies veikla, išsivystyti plaučių vėžys.

Išeitis – gatvių priežiūra                                                                       

Šiuolaikinės technologijos jau leidžia ženkliai sumažinti taršą. Kauno miesto savivaldybė siekdama mažinti oro taršą ir užtikrinti gatvių švarą numatė finansavimą ir parengė projektą, kuris yra finansuojamas Europos sąjungos struktūrinių fondų. Sėkmingai pritraukus europines lėšas įsigytos septynios vakuuminės gatvių valymo mašinas. Dar praėjusių metų pavasarį bendrovės "Kauno švara" autoparką pasiekė keturios kompaktiškos naujosios kartos gatvių valymo mašinos.  Tad miestiečiai jas jau galėjo pamatyti valančias miesto aikštes, dviračių takus, šaligatvius. Praeitą vasarą į  gatves išvažiavo ir didesnės, galingesnės mašinos. Naujosios didesnių gabaritų vakuuminės mašinos pajėgios valyti ne tik aikštes, bet ir pagrindines miestų gatves. 

Šios mašinos išsiskiria savo efektyvumu dėl ypatingų techninių charakteristikų. Greitai užmarštin nueis dienos, kai paskui gatves valančias mašinas būdavo geriau nevažiuoti dėl iš šepečių kylančių dulkių debesų. Šiuolaikinės mašinos dirba kitokiu principu. Prieš pradėdamos šluoti jos pirmiausiai sudrėkina dangos paviršių, kad į orą nekiltų dulkės. Vėliau šepečiai nešvarumus nukreipia į siurblius, vakuuminiu būdu sutraukiančius šiukšles į specialią talpą. Ant mašinos stogo sumontuota papildoma siurbimo žarna, didesnių gabaritų šiukšlėms surinkti. Taip pat įrengta aukšto spaudimo plovimo sistema.

Išvaloma šimtai gatvių                                                         

Naujoji gatvių valymo technika į gatves išriedėjo anksti pavasarį. Jos valė Kauno miesto gatves nuo smėlio, druskos mišinio, purvo ir kitų nešvarumų. Iki gegužės buvo išvalyta daugiau kaip 235 miesto gatvių, atlikti ir papildomi darbai, kaip purvo sankaupų nuvalymas greta šaligatvių. Išvalius susikaupusį purvą, gatvės, kaip ir kasmet, ir toliau prižiūrimos, pagal iš anksto suderintą planą. 

UAB „Kauno švara“ gatves ne tik valo. Kai ilgai nelyja, tvyrant karščiams jos yra ir laistomos. Šiemet kaip niekad anksti atėjusi karšta ir sausa vasara įdarbino ir naujas mūsų gatvių priežiūros - laistymo mašinas. Jas savivaldybės administracija įsigijo dar praėjusių metų rudenį.

Gatvių laistymas pradėtas gegužės mėnesį ir laistoma karštomis dienomis pagal patvirtintą tvarką ir poreikį.

​​Laistomi ir žvyrkeliai                                                

Sausomis dienomis labai svarbi drėgmė dar neišasfaltuotose gatvėse. Ten dulkėtumas sausomis dienomis itin didelis. Čia taip pat atvažiuoja UAB „Kauno švara“ laistymo mašinos. Jos lieja ne paprastą, bet druskingą vandenį. Žvyrkelių dulkėjimo mažinimo tikslais naudojamas kalcio chloridas. Dėl gerų higroskopiškumo savybių jis žvyro dangose sulaiko drėgmę net ir ilgiau trunkančios sausros laikotarpiu, nes sugeba absorbuoti drėgmę iš aplinkos, esant labai mažam santykiniam oro drėgniui. Absorbuoti iš oro vandens garai žvyro dangoje, apdorotoje kalcio chloridu, kondensuojasi, drėkina ją. Žvyro dangoje sudrėkusios smulkiosios dalelės didina  tūrį, mažina žvyro dangos poringumą, įgauna rišamųjų savybių, suriša mineralines daleles, stabilizuoja dangą, neišdulka.

Siekdama sumažinti taršą bendrovė atlieka ir papildomus smulkesnius darbus: prižiūri ir tvarko šaligatvius, laiptus, požemines perėjas, žaliuosius plotus, viešojo transporto stoteles, šluoja, surenka šiukšles.

Visą tai prisideda prie geresnės ir sveikesnės kauniečių aplinkos kūrimo.  

                                                                                    

Turite klausimų ar pasiūlymų? Matote netvarką, pastebėjote atvirą šulinį, duobę, įgriuvą, nulūžusį medį, vandentiekio avariją, neveikiantį šviesoforą ar  kitą avarinę situaciją, keliančią pavojų Jums ir aplinkiniams? Praneškite. Mums rūpi!

Nemokamas avarinės tarnybos ir kokybės telefonas 8 800 00111

Redaguota: 2018-07-23

Kitos naujienos

GATVIŲ VALYMAS BALANDŽIO 23-28 D.

2019-04-19
Balandžio mėn. 23-28 dienomis planuojamos valyti Kauno miesto gatvės. Vairuotojų prašome atkreipti dėmesį į valymo grafiką ir nepalikti kelkraščiuose automobilių. Gatvių sąrašas ir valymo grafikas pateiktas lentelėse: Aleksoto seniūnija ...

GATVIŲ VALYMAS BALANDŽIO 8-15 D.

2019-04-05
Balandžio mėn. 8-15 dienomis planuojamos valyti Kauno miesto gatvės. Vairuotojų prašome atkreipti dėmesį į valymo grafiką ir nepalikti kelkraščiuose automobilių. Gatvių sąrašas ir valymo grafikas pateiktas lentelėse: Aleksoto seniūnija ...

GATVIŲ VALYMAS BALANDŽIO 1-7 D.

2019-04-01
Balandžio mėn. 1-7  dienomis planuojamos valyti Kauno miesto gatvės. Vairuotojų prašome atkreipti dėmesį į valymo grafiką ir nepalikti kelkraščiuose automobilių. Gatvių sąrašas ir valymo grafikas pateiktas lentelėse: Aleksoto seniūnija ...