Susisiekite su mumis

Mūsų tikslas - švari aplinka VISIEMS

Individualių valdų rūšiavimo konteinerių tuštinimo grafikas 2019 m., Kauno mieste. Spausti čia

Individualių valdų rūšiavimo konteinerių tuštinimo grafikas 2018 m., Kauno mieste. Spausti čia

Kolektyvinių rūšiavimo konteinerių tuštinimo grafikas, Kauno mieste. Spausti čia

Komunalinių atliekų konteinerių tuštinimo grafikas, Kauno mieste. Spausti čia

Komunalinių atliekų tvarkymo tarifo didinimas, nerūšiuojantiems individualių namų savininkams. Vadovaujantis Kauno miesto savivaldybės komunalinių atiekų tvarkymo taisyklių, patvirtintų Kauno miesto savivaldybės tarybos 2016 m vasario 2d. sprendimo Nr.T-5, 26 punktu, individualių valdų savininkams nuo 2018 m. kovo 1 d. nerūšiuojantiems komunalinių atliekų jų susidarymo vietoje ir (ar) atsisakantiems priimti individualius pakuočių ir pakuočių atliekų, įskaitant antrines žaliavas, surinkimo konteinerius, komunalinių atliekų tvarkymo įkainis, (kuris patvirtintas Kauno miesto savivaldybės tarybos 2017m. lapričio 14d. sprendimu Nr. T-729), didinamas 3 kartus. 

Mišrių komunalinių atliekų tvarkymo naujų įkainių taikymas:

Kauno mieste: Vadovaujantis Kauno miesto savivaldybės tarybos 2017 m. lapkričio 14 d.  sprendimu Nr. T-729 ir 2017 m. gruodžio 19 d. sprendimu Nr. T-813, atliekų turėtojams, nuo 2018 m. kovo 1 d. už suteiktas mišrių komunalinių atliekų tvarkymo paslaugas įmokos dydis skaičiuojamas, vadovaujantis Kauno miesto savivaldybės patvirtintais naujais komunalinių atliekų tvarkymo įkainiais.

Kauno rajone: Vadovaujantis Kauno rajono savivaldybės tarybos 2018 m. vasario 22 d. sprendimu TS-55 atliekų turėtojams, nuo 2018 m. kovo 1 d. už suteiktas mišrių komunalinių atliekų tvarkymo paslaugas įmokos dydis skaičiuojamas, vadovaujantis Kauno rajono savivaldybės patvirtintais naujais komunalinių atliekų tvarkymo įkainiais

Švarios gatvės- atgaiva miestui

2018-07-10

Niekas neabejoja būtinybe nuolat valyti grindis namuose, nes švara yra ne tik estetika, bet ir geros sveikatos sąlyga. Tokia pati taisyklė galioja ir miestų viešosiose erdvėse – švarios gatvės užtikrina gaivesnį orą, sveikesnį klimatą, mažesnį kietųjų dalelių kiekį. Kaunas yra vienas pirmųjų miestų šalyje tam skyręs didelį dėmesį.

Mažos dalelės – dideli rūpesčiai                                                                                 

Viena iš didmiesčių bėdų yra užterštas oras. Ypač ši problema paūmėja įsivyravus anticiklonams, kai laikosi ramūs, sausi orai. Tada kelkraščiuose kaupiasi dulkės, purvas. Dėl intensyvaus eismo sausi ir lengvi nešvarumai lengvai kyla į orą. Specialistai šiuos teršalus vadina kietosiomis dalelėmis.

Didesnės nei 5 mikro m dalelės dažniausiai sulaikomas gerklėje arba nosyje. Nuo 0,5 iki 5 mikro m diametro dalelės nusėda bronchuose, o nedidelė dalis pasiekia plaučių alveoles. Ilgainiui gali išsivystyti kvėpavimo takų ligos (astma, bronchitas, emfizema), sutrikti širdies veikla, išsivystyti plaučių vėžys.

Išeitis – gatvių priežiūra                                                                       

Šiuolaikinės technologijos jau leidžia ženkliai sumažinti taršą. Kauno miesto savivaldybė siekdama mažinti oro taršą ir užtikrinti gatvių švarą numatė finansavimą ir parengė projektą, kuris yra finansuojamas Europos sąjungos struktūrinių fondų. Sėkmingai pritraukus europines lėšas įsigytos septynios vakuuminės gatvių valymo mašinas. Dar praėjusių metų pavasarį bendrovės "Kauno švara" autoparką pasiekė keturios kompaktiškos naujosios kartos gatvių valymo mašinos.  Tad miestiečiai jas jau galėjo pamatyti valančias miesto aikštes, dviračių takus, šaligatvius. Praeitą vasarą į  gatves išvažiavo ir didesnės, galingesnės mašinos. Naujosios didesnių gabaritų vakuuminės mašinos pajėgios valyti ne tik aikštes, bet ir pagrindines miestų gatves. 

Šios mašinos išsiskiria savo efektyvumu dėl ypatingų techninių charakteristikų. Greitai užmarštin nueis dienos, kai paskui gatves valančias mašinas būdavo geriau nevažiuoti dėl iš šepečių kylančių dulkių debesų. Šiuolaikinės mašinos dirba kitokiu principu. Prieš pradėdamos šluoti jos pirmiausiai sudrėkina dangos paviršių, kad į orą nekiltų dulkės. Vėliau šepečiai nešvarumus nukreipia į siurblius, vakuuminiu būdu sutraukiančius šiukšles į specialią talpą. Ant mašinos stogo sumontuota papildoma siurbimo žarna, didesnių gabaritų šiukšlėms surinkti. Taip pat įrengta aukšto spaudimo plovimo sistema.

Išvaloma šimtai gatvių                                                         

Naujoji gatvių valymo technika į gatves išriedėjo anksti pavasarį. Jos valė Kauno miesto gatves nuo smėlio, druskos mišinio, purvo ir kitų nešvarumų. Iki gegužės buvo išvalyta daugiau kaip 235 miesto gatvių, atlikti ir papildomi darbai, kaip purvo sankaupų nuvalymas greta šaligatvių. Išvalius susikaupusį purvą, gatvės, kaip ir kasmet, ir toliau prižiūrimos, pagal iš anksto suderintą planą. 

UAB „Kauno švara“ gatves ne tik valo. Kai ilgai nelyja, tvyrant karščiams jos yra ir laistomos. Šiemet kaip niekad anksti atėjusi karšta ir sausa vasara įdarbino ir naujas mūsų gatvių priežiūros - laistymo mašinas. Jas savivaldybės administracija įsigijo dar praėjusių metų rudenį.

Gatvių laistymas pradėtas gegužės mėnesį ir laistoma karštomis dienomis pagal patvirtintą tvarką ir poreikį.

​​Laistomi ir žvyrkeliai                                                

Sausomis dienomis labai svarbi drėgmė dar neišasfaltuotose gatvėse. Ten dulkėtumas sausomis dienomis itin didelis. Čia taip pat atvažiuoja UAB „Kauno švara“ laistymo mašinos. Jos lieja ne paprastą, bet druskingą vandenį. Žvyrkelių dulkėjimo mažinimo tikslais naudojamas kalcio chloridas. Dėl gerų higroskopiškumo savybių jis žvyro dangose sulaiko drėgmę net ir ilgiau trunkančios sausros laikotarpiu, nes sugeba absorbuoti drėgmę iš aplinkos, esant labai mažam santykiniam oro drėgniui. Absorbuoti iš oro vandens garai žvyro dangoje, apdorotoje kalcio chloridu, kondensuojasi, drėkina ją. Žvyro dangoje sudrėkusios smulkiosios dalelės didina  tūrį, mažina žvyro dangos poringumą, įgauna rišamųjų savybių, suriša mineralines daleles, stabilizuoja dangą, neišdulka.

Siekdama sumažinti taršą bendrovė atlieka ir papildomus smulkesnius darbus: prižiūri ir tvarko šaligatvius, laiptus, požemines perėjas, žaliuosius plotus, viešojo transporto stoteles, šluoja, surenka šiukšles.

Visą tai prisideda prie geresnės ir sveikesnės kauniečių aplinkos kūrimo.  

                                                                                    

Turite klausimų ar pasiūlymų? Matote netvarką, pastebėjote atvirą šulinį, duobę, įgriuvą, nulūžusį medį, vandentiekio avariją, neveikiantį šviesoforą ar  kitą avarinę situaciją, keliančią pavojų Jums ir aplinkiniams? Praneškite. Mums rūpi!

Nemokamas avarinės tarnybos ir kokybės telefonas 8 800 00111

Visos naujienos

"Kauno švara" dalyvaus atnaujintų parkų atidarymų šventėse

2018-08-13

Kauno miesto savivaldybė kauniečius kviečia į atnaujintų Dainavos ir Kalniečių parkų atidarymo šventes. Miestiečiai kviečiami apžiūrėti pilnai atnaujintas parkų erdves, pasinerti į pramogines ir sportines programas, taip pat įsitraukti į edukacines veiklas.

Kviečiame užsukti ir į mūsų bendrovės  kūrybines dirbtuvėles, kur iš lipnių ir atšvaitinių plėvelių atraižų bus galima pasigaminti savo vienetinius atšvaitus, pasitikrinti rūšiavimo žinias, dalyvaujant žaidimuose ir viktorinose. 

Susitikime rugpjūčio 19 d. Dainavos parke ( 13-17 val.) ir rugpjūčio 26 d. Kalniečių parke  ( 13-17 val.).

Visos naujienos

Tinkamas atliekų tvarkymas- kiekvieno pareiga

2018-04-20

Kaune pradėtas atliekų tvarkymo sistemos modernizavimas, įrengiant pusiau požeminių atliekų surinkimo konteinerių aikšteles. Iki metų pabaigos bus įrengta daugiau, kaip 1,5 tūkstančio požeminių atliekų konteinerių bei sugriežtinta rūšiavimo priežiūros tvarka. Pirmieji požeminiai atliekų konteineriai jau baigti įrengti Vilijampolėje ir Šilainiuose, darbai tęsiami Eiguliuose ir Dainavoje. 

Naujoji sistema atskleidė keletą su atliekų tvarkymu ir rūšiavimu susijusių problemų. Norisi atkreipti dėmesį į jas, tuo pačiu priminti kaip tinkamai tvarkyti atliekas. Juk tvarkingas atliekų tvarkymas – kiekvieno mūsų pareiga. 

Problemos rūšiuojant:

  • Vis dažniau į įmonėje esančią rūšiavimo liniją yra atvežamos antrinės žaliavos, kurios būna užterštos. Tvarkingai gyventojų išrūšiuotos atliekos konteineriuose sumaišomos su neatsakingų gyventojų komunalinėmis, maisto, skystomis, tepaluotomis, riebaluotomis, statybinėmis ar griovimo atliekomis,  ir pan. Tokių antrinių žaliavų nebegalima panaudoti perdirbimui – jos yra pakenktos ir gali būti šalinamos tik išvežant į sąvartynus.
  • Rūšiuojant popierių, popierines pakuotes labai svarbu prieš tai jas susmulkinti, jei jos yra didelių išmatavimų. Tokios atliekos yra lengvos ir įmestos į konteinerį nesusmulkintos užkemša jį, taip sudarydamos įspūdį kad konteineris pilnas ir nėra daugiau laisvos vietos. Tuomet kiti gyvenotojai savo išrūšiuotas popieriaus atliekas priversti išmesti į komunalinių atliekų konteinerį arba palikti šalia konteinerių. Ko pasekoje atsiranda papildoma tarša.

Primename: Papildomai už išvežamas antrines žaliavas mokėti nereikia. Ši paslauga gyventojams – nemokama. Prašome atsakingumo ir įsigilinimo į tinkamą atliekų tvarkymo tvarką. Atliekų, kurias galima mesti į pakuočių atliekų ir antrinių žaliavų surinkimo konteinerius, sąrašas pateikiamas čia.

Jeigu pakuočių atliekų matmenys netinka pakuočių atliekų surinkimo konteineriams, jas reikia susmulkinti arba tvarkyti kaip didžiagabarites atliekas. Didžiagabaričių atliekų priėmimo ir antrinių žaliavų rūšiavimo aikštelių sąrašas pateikiamas čia.

Problemos tvarkant komunalines atliekas:

  • Kita opi problema ypač išryškėjusi pavasarinio švarinimosi metu. Vis dar pilamos į komunalinių atliekų konteinerius žemės, gruntas, lapai, šakos, statybos ir griovimo atliekos, skystas atliekos, didelių gabaritų atliekos, elektros ir elektroninės įrangos liekanos, gatvių valymo atliekos, kas pagal komunalinių atliekų taisykles yra draudžiama. Palikimas šalia konteinerių irgi nėra problemos sprendimas. Nes sukuriamos papildomas taršos vietos, kas nedžiugina ne tik pačių gyventojų, bet ir didina gaisrų pavojų, vandens ir dirvožemio užterštumą, kuriamos palankios sąlygos daugintis infekcijoms bei virusų sukėlėjams.

PrimenameKomunalinių atliekų turėtojai žaliąsias atliekas (šakas, lapus, nupjautą žaliųjų vejų žolę) privalo atskirti nuo kitų komunalinių atliekų. Žaliosios atliekos yra kompostuojamos. Nesant galimybei kompostuoti tokios atliekos iš gyventojų priimamos nemokai žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelėje, adresu Nemajūnų g.15 A, 8 683 03786. Darbo laikas: I 9-17; II-V 9-19; VI 9-16, VII - nedirba. Pietų pertrauka 13-14 val.

Didelių gabaritų (baldai), statybos, griovimo, remonto bei kitos atliekos priimamos joms skirtose surinkimo aikštelėse. Ši paslauga gyventojams – nemokama. Sąrašas ir tvarka pateikiama, čia. Siekdami neapsunkinti ir negaišinti atliekas rūšiuojančių gyventojų laiko, prašome vežant atliekas į aikšteles su savimi turėti reikalingą asmens dokumentą, kad galėtumėte pateikti ministro įsakymu patvirtintose taisyklėse numatytus duomenis aikštelės operatoriui.

Perspėjame, kad administracinių nusižengimų kodekso 247 straipsnio 40 dalyje nurodyta, kad atliekų rūšiavimo reikalavimų nevykdymas arba netinkamas vykdymas užtraukia įspėjimą arba baudą nuo 20 iki 80 eurų. Kodekso 247 straipsnio 1–16 dalių nuostatos numato, kad aplinkos užteršimas atliekomis užtraukia įspėjimą arba baudą nuo 30 eurų iki 6000 eurų (priklausomai nuo atliekų pavojingumo, kiekio, teritorijos ypatybių). Nors už kiekvieno konteinerio aplinkosaugos pareigūnas netyko, tačiau tai nereiškia, kad galime teršti savo aplinką.

 

UAB „Kauno švara“ dėkoja visiems atsakingai atliekas tvarkantiems, rūšiuojantiems gyventojam​s.

Gyventojų pastabos ir pasiūlymai laukiami NEMOKAMU KOKYBĖS TELEFONU 8 800 00111

Visos naujienos

GATVIŲ BARSTYMAS GRUODŽIO 12D

2018-12-12

Informuojame, 2018 m. gruodžio mėn. 12 d. viso miesto barstymas šlapia druska pradėtas 2:00 val., baigtas 5:00val.

Visos naujienos

Apklausa

Ar rūšiuojate atliekas kurias išmetate?


Visos apklausos

Sertifikatai:

                              

 

Partneriai:

partneris1