Susisiekite su mumis

MIESTO AVARINĖ TARNYBA               MANO KAUNAS

NEMOKAMAS KOKYBĖS TELEFONAS                      KAUNIEČIŲ APTARNAVIMO CENTRAS

8 800 00111                                8 800 20000

Versija neįgaliems

DUK

Gyvsidabris – tai blizgus, skystas, sunkus, nuodingas sidabro baltumo metalas. Kai aplinkos temperatūra yra 0º ir daugiau, metalinis gyvsidabris garuoja – virsta gyvsidabrio garais.

Jeigu sudaužėte termometrą ir gyvsidabris pasklido ant stalo ar grindų, nevalykite jo šluoste, nes gyvsidabris pasklis dar plačiau, o jo garavimo paviršius padidės. Gyvsidabrį reikia rinkti nuo užteršto ploto pakraščių vidurio link.

Gyvsidabriui rinkti pasiruoškite butelį su vandeniu ir sandariu kamščiu, turėkite lazdelę (medinę arba stiklinę), guminę kriaušę, voką arba storesnio popieriaus lapą, lipnią juostą arba klijais pateptą popieriaus lapą, 0,2 proc. vandeninį kalio permanganato tirpalą (2 g kalio permanganato 1 l vandens) arba muilo ir sodos tirpalą (52 g sodos ir 45 g muilo 1 litrui vandens).

Pačius didžiausius rutuliukus lazdele sustumkite į voką arba ant storesnio popieriaus ir supilkite į butelį. Paskui gumine kriauše susiurbkite mažesnius rutuliukus, o pačius mažiausius lašelius surinkite su lipnia juosta ar klijais suteptu popieriumi. Visą surinktą gyvsidabrį supilkite į butelį su vandeniu ir sandariai uždarykite.

Paviršių, ant kurio išsipylė gyvsidabris, nuvalykite kalio permanganato arba sodos ir muilo tirpalu, patalpas išplaukite ir išvėdinkite.

Atliekos, kuriose yra gyvsidabrio priimamos trečiadieniais ir penktadieniais adresu Ašigalio g. 20 (Buitinių atliekų perkrovimo stotis) nuo 8.00 iki 12.00. Telefonas pasiteirauti: 8-656 54013.

Atliekų vežimo dažnumą iš konteinerio nustato rajono meistrė pagal susikaupimo normą gyvenamo namo vienam kvadratiniam metrui naudingo ploto. Konteinerio pastatymo vietą nustato Kauno miesto Aplinkos apsaugos skyriaus atliekų tvarkymo poskyris, derindamas su atliekas tvarkančia įmone ir atliekų turėtoju.

Prie konteinerių draudžiama palikti atliekas, jeigu jų surinkimas nenumatytas sutartyje su atliekų tvarkytoju ar jos paliktos ne specialiuose iš atliekų tvarkytojo įsigytuose maišuose. Smulkesnę informaciją apie maišelius sužinosite paskambinę telefonu  (8-37) 386973.

Atliekos pradedamos vežti 6 val. ryte. Atsižvelgiant į rajoną, pvz. centre, gali būti vežamos ir anksčiau. Atliekų išvežimo grafiką galite sužinoti paskambinus rajono meistrui telefonu (8-37) 490727.

Atliekų surinkimo konteinerių turėtojai atsako už jų teritorijoje esančių konteinerių aikštelių švarą ir tvarką. Komunalinių atliekų tvarkytojas privalo surinkti ne mažesniu kaip 2 m spinduliu aplink individualius ir kolektyvinius konteinerius jų ištuštinimo metu iškritusias atliekas.

Antrinių žaliavų surinkimo konteinerius statome pagal raštiškus gyventojų prašymus, vadovaujantis teisės aktų nustatyta tvarka. Ši paslauga yra nemokama.

Nuo 2009 m. panaikinus butų ūkius, daugiabučių kiemų teritorijos liko neprižiūrimos. Gyventojai savo kiemus turi tvarkytis savo iniciatyva. Norintys, kad namo teritorija butų prižiūrima ištisus metus ir turėti pastovų namo teritorijos prižiūrėtoją, gali kreiptis į UAB "Kauno švara". Smulkesnė informacija tel.: 8-37 490730.

UAB „Kauno švara“ sąskaitos už atliekų tvarkymo paslaugas suteiktas gyventojams (gyvenantiems daugiabučiuose ir privačiose valdose) yra siunčiamos kartą per du mėnesius.

Gyventojai pageidaujantys gauti elektronines sąskaitas turi registruotis UAB „Kauno švara“ tinklalapyje www.epaslaugos.svara.lt . Gyventojams užsisakiusiems elektronines sąskaitas, jos bus siunčiamos kas mėnesį.

Pasikeitus būsto savininkams sudaryti naują sutartį yra privaloma visiems gyventojams tiek gyvenantiems daugiabučiuose namuose, tiek privačiose valdose.

Patalpų nuomininkai sudaryti atliekų tvarkymo sutartį gali turėdami buto savininko įgaliojimą.

Daugiabučių namų butų savininkai ir privačių valdų savininkai, pageidaujantys laikinai sustabdyti atliekų tvarkymo sutartį (gali tai padaryti ne ilgesniam nei 6 mėnesių laikotarpiui), turi pateikti:

  • motyvuotą prašymą apie laikiną sutarties sustabdymą (galima pasirašyti atvykus į UAB „Kauno švara“ klientų aptarnavimo skyrių);
  • susitarimą (pasirašomas atvykus į UAB „Kauno švara“ klientų aptarnavimo skyrių);
  • migracijos tarnybos arba seniūnijos pažymą patvirtinančią išvykimą;
  • bilietų kopiją arba rezervacijos patvirtinimą (jeigu yra galimybė);
  • sąskaitas už nenaudojamą vandenį (nurodomas vandens mokėtojo kodas), elektrą ir dujas.

Gyventojai, gyvenantys privačiose valdose ir pageidaujantys sudaryti atliekų tvarkymo sutartį ir daugiabučių namų butų savininkai, norėdami sudaryti sutartį turi pateikti šiuos dokumentus:

  • VĮ „Registrų centras“ nekilnojamojo turto išrašą;
  • asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Patalpų nuomininkai, pageidaujantys sudaryti atliekų tvarkymo sutartį, turi pateikti:      

  • asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą;
  • patalpų savininko įgaliojimą arba nuomos sutarties kopiją.

Atliekų tvarkymo sutartį galite sudaryti atvykus į kauniečių aptarnavimo centrą "Mano Kaunas", Statybininkų g.3 (įėjimas iš S.Žukausko g.) arba elektroniniu būdu, pasirašant sutartį  elektroniniu parašu, prieš tai sutarties sudarymo sąlygas suderinus el.paštu klientuaptarnavimas@svara.lt.