Kauniečių aptarnavimo centras
8 800 20000
Kokybės linija
8 800 00111    8 37 490729
Palikite atsiliepimą
kokybe@svara.lt

Specifinių atliekų surinkimo iniciatyva Kaune: surinkta per 330 tonų atliekų

Kaunas rudenį pasitinka gerokai atsinaujinęs – vasarą miestiečiai atsikratė nereikalingomis atliekomis, kurios „Kauno švara” iniciatyva apvažiavimo būdu buvo nemokamai surenkamos. Šios akcijos metus, kauniečiai galėjo palikti senus ir nebereikalingus buitinius daiktus, elektoninę įrangą ir kitas nereikalingas specifines atliekas.

Speficinių atliekų surinkimo metu, antrines žaliavas, didžiąsias atliekas, elektros ir elektroninės įrangos ir tekstilės atliekas kauniečiai galėjo palikti tam numatytose miesto rajonų vietose, šalia surinkimo vietose pastatytų informacinių stendų. Akcija vyko visose Kauno miesto seniūnijose: Vilijampolės, Žaliakalnio, Šilainių, Šančių, Eigulių, Panemunės, Aleksoto, Centro, Petrašiūnų, Dainavos ir Gričiupio seniūnijose, o per visą šį laiką buvo paskelbta daugiau nei 100 atliekų surinkimo taškų .

„Mūsų įmonė džiaugiasi sulaukusi tokio gyventojų aktyvumo. Per visa organizuojamos akcijos periodą, kauniečiai suvežė milžinišką kiekį atliekų. Visose Kauno miesto seniūnijose buvo paskelbta ir paviešinta apie 150 atliekų surinkimo taškų, o jų metu vien iš akcijos taškų sukrauta ir išvežta per 330 tonų specifinių atliekų.“, – apie surengtą akciją kalbėjo „Kauno švaros“ Atliekų tvarkymo skyriaus vadovas Rimas Grigonis.

Atsirado ir pažeidėjų

Visgi, dalis gyventojų nesilaikė specifinių atliekų surinkimo akcijos taisyklių bei nurodyto atliekų palikimo laiko ir sukūrė savavališkus „sąvartynus“.

„Pastebėjome, kad kai kur gyventojai nesilaikė nurodytų grafikų, paliko atliekas jau po nurodyto laiko ar net kitą dieną po numatytos akcijos. Informaciniai stendai skelbė, kad draudžiama nešti žaliąsias, pavojingas, atliekas, šiferį, automobilių dalis, padangas, tačiau atsirado ir tokių, kurie įspėjimų neklausė, ir tempė tokio pobūdžio atliekas dideliais kiekiais. Nepaisant to, ši akcija buvo skirta tik fiziniams asmenims, tačiau atsirado įmonių, kurios savo atliekas vežė ypatingai dideliais kiekiais. Pasitaikė ir tokių gyventojų, kurie atliekas nešė į akcijoje nenurodytas vietas, kurių netgi suskaičiuota daugiau nei akcijoje paskelbtų adresų – virš 200“, – pasakojo R. Grigonis.

Įmonė nori priminti ir pabrėžti, kad „Kauno švara“ šalia bendrojo naudojimo konteinerių įrengė jau virš 20 aukštos raiškos vaizdo stebėjimo kamerų, kurių pagalba gali užfiksuoti viešosios tvarkos pažeidėjus. Anot R. Grigonio, visi tokie neleistini atvejai, kurie buvo užfiksuoti šių vaizdo stebėjimo kamerų ar nufilmuoti ir atsiųsti kauniečių,  buvo siunčiami Viešosios tvarkos skyriui, rajonų seniūnijoms ir Kauno miesto policijai.

„Už tokius viešosios tvarkos nusižengimus bus taikoma administracinė nuobauda ir skiriama piniginė bauda iki kelių tūkstančių eurų. Nepaisant papildomų kliūčių – akcija praėjo sklandžiai ir tai yra svarbiausia“, – sakė R. Grigonis.

Paslauga gyventojams

Pasak „Kauno švara“ viešųjų ryšių specialisto Jono Tumpos, šia akcija buvo norima padėti gyventojams bei vyresnio amžiaus žmonėms, kurie neturi savo transporto priemonių ar fizinių galimybių nuvežti susikaupusias atliekas į atliekų surinkimo aikšteles.

„Pagrindinis tikslas buvo palengvinti atliekų tvarkymą gyventojams bei parodyti pavyzdį, kad su atliekomis taip pat reikia tvarkytis atitinkamai. Tikimės, kad ateityje miestiečiai laikysis viešosios tvarkos ir atliekų tvarkymo taisyklių ir tokiu būdu galėsime bendromis jėgomis išlaikyti švarią aplinką“, – kalbėjo J. Tumpa.

Specialistas teigia, kad tokios atliekų tvarkymo akcijos ugdo gyventojų sąmoningumą ir skatina gyventojus skirti daugiau dėmesio į atliekų tvarkymo kultūrai.

„Džiaugiamės, kad ši akcija susilaukė didelio žmonių aktyvumo ir tokiu būdu jie atsikratė nereikalingais daiktais. Nepaisant to, norime paprašyti gyventojų, kad jie matydami atliekas ne vietoje paliekantį pilietį – jį sudrausmintų ir taip kartu prisidėtų prie gražesnio Kauno kūrimo”.

Žaliakalnio seniūnijos seniūnas Bronis Girdauskas vykdytai akcijai negailėjo pagyrų, tačiau pridūrė, kad norint, jog miestas taptų dar švaresnis, vis dar reikia įdėti nemažai darbo.

„Šia akcija džiaugiasi ir gyventojai, ir seniūnai. Teritorijos tapo švaresnės ir tvarkingesnės. Matome, kad žmonės tampa supratingesni ir sąmoningesni atliekų tvarkymo klausimais. Žinoma, iki tobulybės dar reikia padirbėti, bet bendrai kalbant miestas per pastaruosius metus tapo kur kas draugiškesnis aplinkai. Tik bendras atliekų tvarkytojų, savivaldybės ir gyventojų darbas gali atnešti norimus rezultatus“, – teigė B. Girdauskas.

Žada tęsti pradėtą darbą

R. Grigonio pasiteiravus, ar ir ateityje planuojama tokia ar panaši akcija, „Kauno švara“ Atliekų tvarkymo skyriaus vadovas sakė neatmetantis tokios galimybės.

„Jei matysime poreikį, tokių iniciatyvų tik daugės. Tačiau net ir nevykstant akcijoms, raginame žmones nebūti abejingais ir su atliekomis elgtis tinkamai ir atsakingai. Visas didelių gabaritų atliekas, žmonės turėtų pristatyti į specializuotas surinkimo vietas. Kauno rajono ir miesto gyventojai tokio tipo atliekas gali nemokamai vežti į Kauno RATC ir „Kauno švara“ didelių gabaritų ir pavojingų atliekų priėmimo aikšteles“, – teigė R. Grigonis. Daugiau informacijos apie atliekų priėmimo taisykles ir aikštelių darbo laiką rasite čia: http://www.kaunoratc.lt ir http://www.svara.lt/.

Share on

Pradėkite rašyti ir paspauskite Enter norėdami ieškoti

Shopping Cart