Kauniečių aptarnavimo centras
8 800 20000
Kokybės linija
8 800 00111    8 37 490729
Palikite atsiliepimą
kokybe@svara.lt

„Kauno švara“ pasiruošusi žiemos iššūkiams

Žiema, kuri neišvengiamai sukelia rūpesčių vairuotojams bei pėstiesiems – jau ne už kalnų. Atsižvelgiant į oro sąlygas, didžiausias rūpestis – užtikrinti saugų eismą, gatves gausiai nuklojus sniegui ar užslinkus lijundrai, pasirūpinti, kad ir pėstieji šaligatviais galėtų vaikščioti saugiai. „Kauno švara“ specialistų teigimu, žiema bendrovės tikrai neužklups netikėtai. Kruopščiai ir labai atsakingai sekam orų prognozę, stebim kelio dangą, o technika paruošta išvažiavimui į gatves.

Turime solidų mašinų parką: 16 automobilių su priekiniais arba priekiniais ir šoniniais sniego verstuvais, iš jų 15 automobilių komplektuojami su druskos barstymo įrenginiais. Sniego valymui nuo šaligatvių, turime:  17 traktorinių smėlio druskos barstytuvų, 1 frontalinį sniego krautuvą ir 1 ratinį ekskavatorių. Siekiam užtikrinti darbų nepertraukiamumą, todėl techniką pasirengę valdyti virš 60 darbuotojų, iš kurių visą parą vienu metu budi apie 50 darbuotojų.

Visą žiemą dirbame pagal iš anksto su Kauno miesto savivaldybe suderintą grafiką. Eame pasiruošę, nors didesnių šalčių ar gausaus snygio nenumatoma, tačiau temperatūrai krintant žemiau nulio, pirmiausia barstomi, valomi tiltai, viadukai ir įkalnės, taip pat pagrindinės miesto gatvės, kuriomis kursuoja viešasis transportas. Vėliau valomos kitos – aptarnaujančiosios ir pagalbinės miesto gatvės. Ten, kur neprivažiuoja technika, vykdomas rankinis valymas – valome laiptus ar siaurus šaligatvius.

Patirties turime daug, todėl žinome kaip elgtis įvairiose situacijose. Matydami artėjantį šaltį, iš anksto pabarstome gatves druska, ir tada šaltis bei sniegas netrikdo eismo. Bet būna, kad koks nors debesis užslenka ir pridrebia sniego, nors to nebuvo prognozuota – tokiu atveju iškart siunčiame techniką ir atliekame kelių valymo ir barstymo darbus bet kuriuo paros metu. Gatvės gausiai barstomos tiek prieš, tiek snygio metu, kad ant važiuojamosios dalies nesiformuotų ledas. Paprastai tirpdamas sniegas suformuoja vadinamąją šlapiojo sniego „košę“, kuri, deja, yra neišvengiama žiemos dalis. Visgi, tai yra laikina – mūsų technika tuos pačius pabarstytus ir išvalytus maršrutus valo kelis kartus, todėl pasibaigus snygiui, „pažliugęs“ sniegas yra nustumiamas nuo važiuojamosios dalies. Šlapios druskos mišiniu barstome viadukus, įkalnes, gatves. Druskos-smėlio mišiniu barstome šaligatvius. Esant ekstremalioms sąlygoms, pavyzdžiui, lijundrai, gatves barstome smėlio-druskos mišiniu.

Šiuo metu sandėliai, kuriuose talpinama druska yra pilni, o juose gatvių barstymui jau dabar paruošta apie 7 000 tonų techninės druskos. Turime galimybę bet kada atsivežti didesnį kiekį druskos, todėl sandėlį nuolatos pildysime. Jeigu bus poreikis ir matysime, kad visą žiemą kris didelis sniego kiekis ir druskos nebeužteks – jos bus nupirkta daugiau. Palyginimui: 2022/2023 m. žiemos sezono metu miestui išbarstėm apie 8 000 t.

„Kauno švara“ tiekėją parinko viešųjų pirkimų įstatymo nustatyta tvarka. Druskos pirkimo-pardavimo sutartis galioja kelis metus. Druska pirkta iš Egipto, šiais metais barstysim tokia pačia druska, kokia barstėm praeitą sezoną.

Iš anksto, prašome gyventojų išlikti supratingais ir sąmoningais: net ir gerai pabarstytos ir išvalytos gatvės dėl staiga pasikeitusių oro sąlygų, gerokai apsunkina vairavimo sąlygas, todėl rinkitės saugų, o ne maksimalų leistiną greitį. Tuo tarpu keliones planuokitės pasiliekant papildomo laiko ir svarbiausia – išlikite budrūs.

Share on

Pradėkite rašyti ir paspauskite Enter norėdami ieškoti

Shopping Cart